Άρθρα

Στο σχολείο  μας φέτος πραγματοποιήθηκαν διάφορα πολιτιστικά, περιβαλλοντικά  προγράμματα και προγράμματα αγωγής υγείας .

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Ευέλικτη ζώνη» με την τρίτη τάξη  η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής κα Σίσκου Θώμη  πραγματοποίησε πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα: «Στοματική υγιεινή».

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Ευέλικτη ζώνη» οι εκπαιδευτικοί κος Μπίμπιλας Αχιλλέας με την δευτέρα τάξη  και η κα Σίσκου Θώμη με την τρίτη τάξη υλοποίησαν πολιτιστικό πρόγραμμα με θέμα : «Το καρναβάλι των ζώων του Saint Saens».

Ο διευθυντής του σχολείου μας κος Παπαντίνας Απόστολος και η εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής κα  Σίσκου Θώμη υλοποίησαν πολιτιστικό πρόγραμμα με θέμα : «Η ιστορία του 2ου Δημοτικού Σχολείου» με τους μαθητές της πέμπτης τάξης.

Η εκπαιδευτικός Αγγλικών κα Λειβαδίτου Ιωάννα υλοποίησε περιβαλλοντικό πρόγραμμα με τα παιδιά της πέμπτης τάξης του ολοήμερου τμήματος του σχολείου μας με θέμα: «Το σπίτι που έμενα, που μένω, που θα μένω».